09155154977
منو
خروج
hedayat-logo

نگهداری میوه خشک

نگهداری میوه خشک
نکات مهم در مورد

ماندگاری میوه خشک

بهترین راه برای حفظ میوه ها ، خشک کردن آنها است. عمر و ماندگاری میوه خشک به عوامل زیادی بستگی دارد.
نحوه نگهداری میوه خشک :
میوه های خشک به راحتی می توانند آلوده شوند. برای جلوگیری از جذب مجدد رطوبت ، آنها باید بسته بندی و به درستی نگهداری شوند. مواردی که باید هنگام بسته بندی در نظر بگیرید:
  • - میوه خشک تازه تولید شده ی گرم ممکن است باعث تعریق و ایجاد رطوبت شود که اصلا خوب نیست.
  • - میوه های خشک شده باید در ظروف خشک ، تمیز بسته بندی شوند
  • - میوه های خشک هنگام باز کردن ظروف در معرض هوا قرار می گیرند که سبب کاهش کیفیت آن میشود
بهترین گزینه های بسته بندی شامل موارد زیر است:
- کیسه های فریزر پلاستیکی
- ظروف پلاستیکی با درب
- بسته بندی وکیوم

برای

نگهداری از میوه‌ خشک

، سه نکته مهم در هنگام انتخاب محل نگهداری وجود دارد:
آیا محل نگهداری خشک است؟
خنک است؟
تاریک است؟

میوه خشک شده ذخیره شده را چه مدت میتوان نگهداری نمود ؟
مدت زمان ذخیره سازی توصیه شده برای میوه های خشک شده از 4 ماه تا یک سال است . اقلام غذایی ، از جمله میوه های خشک ، مستعد آلودگی هستند و کیفیت آن به خطر می افتد. کیفیت میوه های ذخیره شده به دلیل گرما تحت تأثیر قرار می گیرد. از این رو ، دمای آن باید در همه زمان ها پایین باشد.
دمای محل ذخیره شده در نظر گرفته شده عامل بسیار مهمی در تعیین انقضای مناسب است. به یاد داشته باشید ، هرچه دمای آن مکان بیشتر باشد ، مدت زمان نگهداری آن نیز کوتاهتر است. در صورت بسته بندی و نگهداری صحیح ، میوه های خشک شده برای یک سال دوام خواهند داشت به خاطر داشته باشید که سبزیجات خشک فقط نیمی از ماندگاری میوه های خشک شده را دارند.
قرار گرفتن در معرض نور ، کیفیت میوه های خشک شده شما را به خطر می اندازد. اگر آنها را در کمد خود ذخیره کنید ، انتظار ماندگاری کوتاه تری دارید. سردخانه بهترین انتخاب شماست. در صورت بسته بندی و

نگهداری صحیح میوه خشک

شده منجمد شما تا 1 سال دوام می آورد.
اگر

میوه های خشک شده بسته بندی شده

دارای رطوبت هستند اما هنوز خراب نشده اند ، بهتر است آنها را مصرف کنید. بسته ها و کیسه های پلاستیکی را به گونه ای ذخیره کنید که وسایل قدیمی همیشه در جلو یا در قسمت بالا قرار داشته باشند تا مطمئن شوید که در ابتدا از آنها استفاده می کنید
مهم است که هر یک از ظروف خود را قبل از قرار دادن در داخل محل نگهداری ، برچسب گذاری کنید . تاریخ بسته بندی باید روی برچسب ظاهر شود. این امر موجب میشود که از تولیدات قدیمی استفاده کنید قبل از اینکه طراوت خود را از دست دهند. میوه های خشک شده را در دسته های کوچک بسته بندی کنید. این عمل به حفظ طراوت آنها کمک می کند..
جهت دریافت مشاوره و

دستگاه میوه خشک کن

میتوانید با شماره های 09155154977 و 05136512561 الی 3 تماس بگیرید و از دانش متخصصان خبره و با تجربه ی ما استفاده نمایید .
hint-underما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.