09155154977
منو
خروج
hedayat-logo

دستگاه خشک کن زعفران

دستگاه خشک کن زعفران
یکی از دستگاه هایی که امروزه استفاده از آن برای بسیاری از تولیدی ها بسیار کاربردی و واجب می باشد، دستگاه های خشک کن هستند. این ماشین آلات برای خشک کردن انواع محصولات مختلف طراحی می شوند و این قابلیت را دارا هستند تا انواع محصول را با کیفیت مناسبی خشک نمایند.

یکی از این محصولات زعفران است، زعفران از محصولاتیست که اگر با دستگاه خشک کن ، خشک شوند ، از لحاظ رنگ و کیفیت تفاوت چشمگیری با حالت خشک کردن در زیر نور آفتاب و یا در فضای باز دارند. متاسفانه هنوز هم در کشورمان بخشی از این محصول بسیار ارزشمند بدون بکارگیری از خشک کن های مدرن ، خشک میشوند و این مورد سبب افت کیفیت آنها و کاهش ارزششان در بازار خرید و فروش جهانی میگردد.
گروه صنعتی هدایت سالهای زیادیست که در زمینه طراحی و تولید این سیستم های درایر تحقیق و بررسی نموده و با توسعه روزافزون این دستگاه ها، موجب رضایت مشتریان از تولیدات خود شده است.

خشک کن هایی که برای خشک نمودن زعفران مورد استفاده قرار میگیرند، به صورت های مختلفی هستند و انواع گوناگونی دارند که به شرح ذیل میباشند:

دستگاه خشک کن زعفران خانگی


با توجه به اینکه بسیاری از تولیدکنندگان زعفران در ایران ، سطح زیر کشت بالایی از این محصول ندارند و با توجه به اینکه محصول نهایی برداشت شده نیز در نهایت حجم بالایی ندارد ، ترجیح می دهند جهت خرید این دستگاه و استفاده از آن ، مدل کوچک تر و خانگی آن را به کار گیرند تا علاوه بر اینکه هزینه ی کمتری برای خرید یک خشک کن میکنند ، فضای کمتری را نیز به آن اختصاص دهند.

دستگاه های خانگی از لحاظ سیستم عملکردی با دستگاههای بزرگتر و به نوعی میشه گفت صنعتی تر ، تفاوتی ندارند و فقط از لحاظ ابعاد ، تعداد سینی و بطور کل ، ظرفیت کاری آنها ، تفاوت دارند.
پس همانطور که در بالا به آن اشاره شد نحوه ی خشک نمودن زعفران در نوع خانگی و صنعتی آن با هم فرقی ندارند و اگر در نظر دارید تا این مدل دستگاه را خریداری نمایید با اطمینان کامل نسبت به خرید آن اقدام نمائید.

خشک کن زعفران اتوماتیک


یک نوع از دستگاه هایی که برای گرفتن رطوبت زعفران طراحی و تولید میگردد ، دستگاهیست که عملکرد آن بصورت اتوماتیک میباشد . این نوع خشک کن زعفران از قابلیت های بیشتری برخوردار بوده و توانایی تنظیم خودکار دستگاه با توجه به میزان رطوبت محصول و بطورکلی انجام فرآیند خشک کردن به طور اتوماتیک را دارا هستند.

اگر درنظر دارید تولیدی با حجم کاری بالا داشته باشید و میخواهید مقادیر زیادی از زعفران را با سرعت بالا خشک نمایید ، بهترین انتخاب این نوع از سیستم های درایر زعفران می باشد.

خشک کن زعفران اتویی


در بازار خرید و فروش زعفران ، زعفرانهایی که بصورت صاف و اتو خورده هستند از محبوبیت خاصی برخوردارند این نوع از محصول ، معروف به زعفران پرسی هستند که از ارزش بالایی نیز برخوردارند و در بازار جهانی از آن استقبال بسیار مناسبی میگردد. استفاده از این دستگاه موجب افزایش ارزش زعفران تولید شده میگردد.
این نوع دستگاه خشکن علاوه بر گرفتن رطوبت زعفرانها ، آنها را بصورت صاف و اتوکشیده شده در میاورد به همین دلیل به آن خشک کن اتویی میگویند.

مزایای استفاده از خشک کن زعفران


حالا که انواع دستگاه خشک کن مناسب زعفران را برایتان شرح دادیم بهتر است به مزایای استفاده از آنها نسبت به روش های دیگر خشک کردن مانند نور آفتاب ، قرار دادن زعفران کنار بخاری و ... اشاره کنیم:
  • دستگاه خشک کن زعفران خانگی و صنعتی موجب می شوند تا کیفیت محصول در زمان خشک شدن آن ، افت پیدا نکند. در مواردی که تولید کنندگان زعفران ، برای از بین بردن رطوبتشان ، آنها را در فضای باز قرارمی دهند ، محصولشان در برخورد با هوای محیط به مدت طولانی ، دچار تغییر رنگ و افت شدید کیفیت میشود. و در نهایت از قیمت محصولتان به شدت کاسته می شود.
  • افزایش سرعت در خشک کردن ، یکی دیگر ویژگی های خوب این ماشین آلات میباشد . با این روش شما میتوانید مقادر بسیار زیاد از محصولتان را با سرعت بسیار بالاتری نسبت به حالا سنتی آن خشک نمایید.
  • این ماشین ها میتوانند در زیبایی محصولتان نیز اثر گذار باشند یعنی به علاوه ی اینکه محصول بعد ازخشک شدن خوش رنگ می ماند ، اگر از خشک کن زعفران اتویی استفاده کنید ، میتوانید محصولی با ظاهر صاف و یکدست داشته باشید.
  • یکی از فواید استفاده از این تجهیزات ، تنظیم دقیق رطوبت زعفران میباشدچیزی که در حالت سنتی به هیچ عنوان قابل انداره گیری نبوده و نمیتوان در آن حالت کل محصولمان را در رطوبت خاصی قرار بدهیم.
  • زمانی که محصولات در فضای باز خشک میگردند ، امکان جذب آلودگی ، گردو خاک و میکروب را دارند، ازاینرو استفاده از ماشین های درایر میتواند کمک بزرگی به بهداشت محصولاتمان نماید.
اگر برای در مورد خرید خشک کن زعفران اتوماتیک ، یا خانگی و یا نوع اتویی آن دچار تردید هست بهتر است تا از مهندسین خبره هدایت مشاوره دریافت کنید تا بهترین سیستم خشکن را با توجه به نیاز و کسب و کارتان به شما معرفی نمایند.

کارشناسان ما در تمامی روزهای هفته آماده پاسخگویی و ارئه ی مشاوره رایگان به مشتریان عزیز هستند. د صورت تمایل میتوانید با هماهنگی قبلی به صورت حضوری به محل شرکت مراجعه نموده و از نزدیک با ماشین آلات ما آشنا شوید.

شماره های تماس 09155154977 و 05136512561 الی 3
hint-underما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.