خشک کن هدایت
گروه صنعتی هدایت

تولید کننده برتر ماشین آلات صنعتی در ایران
طراح و سازنده مدرن ترین دستگاه های خشک کن در جهان

hedayat-logo
topic

دستگاه خشک کن انجیر

دستگاه خشک کن انجیر
برای خشک کردن محصولات مختلف غذایی میتوان از دستگاههای خشک کن استفاده کرد. یکی از این موادغذایی ، میوهها هستند . انواع تره بار را جهت ماندگاری بیشتر و استفاده های گوناگون خشک مینمایند.
برای این کار گروه صنعتی هدایت ماشین آلاتی را طراحی نموده که میتوان بوسیله ی آن انواع مواد خوراکی را خشک نمود. محصولات مختلف جهت خشک شدن نیاز به مکانیزم خاصی جهت بهتر دارند ، با توجه به این که هر محصول از جنس و بافتهای مختلفی برخوردارند و میزان رطوبت درونشان نیز متفاوت است برای خشک کردنشان به طور صحیح بایستی خشک کن موردنظر دارای قابلیت بخصوصی باشد.

برای خشک کردن موادی که نیاز است به صورت درسته و کامل خشک شوند ، نحوه ی عملکرد دستگاه بایستی بصورتی باشدکه داخل محصول نیز کاملا خشک شوند . برای مثال برای خشک کردن انجیر ، اگر از تجهیزاتی غیر استاندارد استفاده شود میتواند موجب از بین رفتن محصول شود و فقط لایه ی بیرونی انجیر خشک شود و دورن آن کاملا با رطوبت باقی بماند. پس حتما در انتخاب دستگاه خشک کن انجیر و محصولاتی شبیه به آن ، دقت بیشتری نمایید.

بسیاری از ماشین های صنعتی برای این کار طراحی شدند که فقط یک میوه و یا صیفی خرد شده یا همان اسلایس شده را بطور صحیح خشک کنند و قابلیت این را که محصولاتی مانند انجیر را که اصولا بطور درسته خشک میشوند، را ندارند وا گر در انتخاب خشکن خود دچار اشتباه شوید بعدا ضررهای بیشتری نیز متحمل خواهید شد.

دستگاه هایی که برای این کار طراحی شده اند در دسته بندی های مختلف قرار می گیرند که شرح زیر میباشند:
1-

خشک کن انجیر خانگی


این دستگاه برای استفاده در منازل طراحی شده و اگر در شیفیت های بیشتری از آن استفاده نمایید میتوانید سفارشات کوچکی را نیز پاسخگو باشید. این مدل از ماشینها در ظرفیت های 10 تا 50 کیلویی ساخته میشوند که براحتی میتوانید بدون هیچ مشکلی از آنها در خانه هایتان استفاده کنید و علاوه بر مصرف داخل منزل ، تعدادی سفارش از مشتریانتان دریافت نمایید .
این دستگاه از ابعاد کوچکی برخوردارند که براحتی در یک فضای کوچک از خانه میتواند قراربگیرند. میزان سر و صدای این خشک کنها بسیار کم بوده و فقط در حد یک یا چند فن مورد استفاده در دستگاه میباشد.
2-

خشک کن انجیر صنعتی


همانطور که در بالا به آن اشاره شد ، انجیر از میوههاییست که در بیشتر مواقع بصورت کامل و برش نخورده درون دستگاه قرار میگیرد و این عامل سبب میگردد تا برای خشک شدن داخل این محصول ، از طراحی خاصی برای این دستگاهها استفاده گردد تا محصول به طور کامل و یکدست خشک شود. به همین خاطر مهندسین گروه هدایت برآن شدند تا سیستمی را طراحی نمایند تا برای خشک کردن این نوع مواد ، اثر بخشی بیشتری داشته باشد. خشک کن انجیر تولید شده توسط این مجموعه در سایزها و ظرفیت های متنوعی می باشد و افرادی که میخواهند ایجاد اشتغال در سطح صنعتی و نیمه صنعتی ایجاد نمایند میتوانند از بین دستگاه های طراحی شده ی ما که دارای ظرفیت های 100 کیلو تا 3 تن میباشد، استفاده نمایند.

ویژگی های دستگاه خشک کن انجیر


  • -کم مصرف بودن این خشک کن ها ، یکی از مهم ترین ویژگی های این تجهیزات است. برای کمتر مصرف کردن انرژی بایستی در هنگام تولید به عوامل زیادی دقت کرد مانند ضخامت بدنه ی دستگاه و چند لایه بودن آن ، استفاده از قطعات الکتریکی با طراحی مناسب و کم مصرف و..
  • - بدنه ی دستگاه های خشک کن انجیر بایستی بصورتی باشد تا کمترین میزان انرژی حرارتی به بیرون منتقل شود پس علاوه بر اینکه باید دارای استحکام فیزیکی مناسبی باشد ، باید عایق حرارتی خوبی نیز باشد . برای منتقل نکردن حرارت درون لایه های ورق دستگاه از پشم سنگ و دیگر عایق های حرارتی استفاده میگردد. هرچه این عایق بهترباشد مصرف انرژی کاهش چشمگیری پیدا میکند. جنس ورق آن نیز از استیل یا گالوانیزه است . به طور مرسوماز گالوانیزه به دلیل قیمت پایین تر استفاده میگردد.
  • - قیمت خشک کن انجیر خانگی و صنعتی در این شرکت باتوجه به کارایی بی نظیر آن بسیار مناسب بوده و اگر در کنار کیفیت ، قیمت نیز برای شما اهمیت دارد حتما با واحد فروش ما تماس بگیرید.
  • -یکی از نکات مهم در انتخاب خشک کنها ، توجه به جنس سینی های آن میباشد. جنس ها قسمت هایی از ماشین به شمار میرود که با میوه که در اینجا انجیر است ، برخورد دارند و حتما باید از موادی ساخته شده باشند ک مشکلات بهداشتی را برای

    تولیدکنندگان انجیر خشک

    بوجود نیاورند. متاسفانه در بعضی از تولیدی ها از سینی هایی استفاده میگردد که موجب بوجود آمدن مشکلات متعددی از جمله ، چسبیدن مواد غذایی به سینی و سخت جدا شدن آنها ، آلوده کردن محصولات به دلیل چسبیدن موادی که سینیها از آن ساخته شده به آنها و..

  • - استفاده از سیستم کنترل کننده بسیار دقیق در خشک کن انجیر صنعتی جهت تنظیم درجه ی حرارت و سایر مواردی که برای تولید یک محصول با کیفیت نیاز است . اهمیت دادن به این بخش از دستگاه بسیار مهم می باشد ، چون با کنترل کننده ی دقیق دستگاه است که میتوان انتظار محصولی درجه یک را از آن داشت.

اگر قصد خرید خشک کن انجیر و یا انواع دیگر آن را دارید میتوانید با مراجعه به بخش محصولات لیست کامل آنها به همراه توضیحاتشان را مطالعه بفرمایید.
شماره های تماس جهت مشاوره و دریافت قیمت

09155154977 و 05136512561 الی 3