09155154977
منو
خروج
hedayat-logo

عناوین خبرها

تولید ماشین آلات صنعتی صنعت ماشین آلات ژاپن ثبات سیگنال مایکروویو خطوط فرآوری مواد غذایی مبدل حرارتی صنعتی توسعه هوش مصنوعی حافظه پیشرفته از مواد پیشرفته تأثیر طبیعت بر طراحی ترانزیستورهای نوری کامپیوتر کوانتومی خودرو های سریع در جهان خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی

خواندن ذهن توسط کامپیوتر

فناوری خواندن ذهن


خواندن ذهن توسط کامپیوتر

هر وقت آزمایشگاه علوم اعصاب در دانشگاه کالیفرنیا مقاله جدیدی از تحقیقات را منتشر می کند ، همیشه یک یادآوری آشنا وجود دارد: اینکه او " فناوری خواندن ذهن " ایجاد کرده است یا می تواند "افکار شما را بخواند". او تنها نیست ، این عبارتی است که بیشتر تحقیقات مربوط به رابط های مغزی- رایانه و رمزگشایی گفتار را دنبال می کند.
آزمایشگاه چانگ - گفته که می خواهد به مردم اجازه دهد تا فقط با فکر کردن به کلمات پیام بدهند ، نه اینکه آنها را بر روی دکمه فشار دهید. تلفن ، نمونه ای از رابط مغز و کامپیوتر (BCI).
اما چانگ سعی نمی کند ذهن را بخواند. او در حال رمزگشایی گفتار در افرادی است که در غیر این صورت نمی توانند صحبت کنند. چانگ می گوید: "ما واقعاً در مورد خواندن افکار کسی صحبت نمی کنیم." "هر مقاله یا پروژه ای که ما انجام داده ایم متمرکز بر درک علوم پایه است که چگونه مغز توانایی کنترل ما در گفتگو و درک گفتار را دارد. اما نه آنچه ما فکر می کنیم نه افکار درونی". چنین تحقیقاتی می تواند پیامدهای اخلاقی مهمی داشته باشد ، اما به هر حال در حال حاضر واقعاً امکان پذیر نیست - و ممکن است هرگز چنین نباشد.

حتی رمزگشایی گفتار آسان نیست. آخرین مقاله وی در سال گذشته در طبیعت با هدف ترجمه سیگنالهای مغزی تولید شده توسط گفتار به کلمات و جملات خوانده شده با صدای بلند توسط یک دستگاه بود. هدف این است که برای کمک به افراد مبتلا به بیماری هایی مانند اسکلروز جانبی آمیوتروفیک جانبی (ALS) - یک بیماری پیشرونده عصبی پیشرونده که سلول های عصبی مغز و نخاع را تحت تأثیر قرار دهد.
وی می گوید: "این مقاله توانایی انجام فعالیت مغزی را در افرادی كه به طور عادی صحبت می كنند و از آن برای ایجاد سنتز گفتار استفاده می كند ، توصیف می كند - این خواندن افكار كسی نیست." "این فقط خواندن سیگنالهایی است که صحبت می کند."

خواندن افکار

خواندن ذهن توسط کامپیوتر تا حدی کار کرده است. به بیمارانی که الکترود تعبیه شده در مغز خود داشتند یک سؤال خوانده شد و پاسخی را بیان کردند. سیستم چانگ می تواند با نگاه کردن به قشر حرکتی خود آنچه را که 76 درصد از زمان آنها را شنیده و 61 درصد از زمان آنها را می شنود ، کشف کند تا ببیند مغز چگونه به حرکت در می آید تا دهان و زبان خود حرکت کند. اما احتیاطهایی وجود دارد. پاسخ های بالقوه به یک انتخاب محدود می شد و کار الگوریتم را کمی ساده تر می کرد. بعلاوه ، بیماران در بیمارستان در حال اسکن مغزی برای صرع بودند ، بنابراین می توانند به طور عادی صحبت کنند. هنوز مشخص نیست که چگونه این ترجمه به کسی ترجمه می شود که اصلاً نمی تواند صحبت کند.
وی می گوید: "هدف ما ترجمه این فناوری برای افرادی است که فلج هستند." "چالش بزرگ درک کسی است که صحبت نمی کند. چگونه الگوریتمی را برای انجام این کار آموزش می دهید؟" این یک چیز برای آموزش یک مدل با استفاده از شخصی است که می توانید بخواهید جملات را بخواند. سیگنالهای مغزی آنها را اسکن می کنید در حالی که جملات را می خوانند. اما اگر کسی نتواند صحبت کند ، چگونه این کار را می کنید؟ آزمایشگاه چانگ در حال حاضر در وسط یک کارآزمایی بالینی قرار دارد که تلاش می کند آن "چالش بزرگ" را برطرف کند ، اما هنوز مشخص نیست که چگونه سیگنال های گفتار برای کسانی که قادر به صحبت کردن نیستند تغییر می کند ، یا اینکه آیا باید مناطق مختلفی از مغز در نظر گرفته شود. وی می گوید: "این موضوعات نسبتاً اساسی وجود دارد كه ما باید براساس دانش علمی خود به آنها بپردازیم."
رمزگشایی چنین سیگنال هایی به دلیل کمبود درک ما در مورد عملکرد مغز خود تا حدی چالش برانگیز است. و در حالی که سیستم ها را می توان با سرعت بیشتری برای حرکت مکان نما به چپ یا راست آموزش داد ، گفتار پیچیده است.
Mariska van Steensel ، استادیار UMC اوترخت می گوید ، و ما به سادگی داده های کافی نداریم. نصب کاشت مغز کار دشواری است ، بنابراین به طور مکرر انجام نمی شود. چانگ از بیماران صرع استفاده می کرد زیرا در حال حاضر برای پیگیری تشنج خود از کاشت ایمپلنت استفاده می کردند. تعداد انگشت شماری حاضر بودند که در انتظار انتظار اعتصاب برای اعتصاب باشند ، از کسالت در تحقیقات او شرکت کنند. وی با بیان اینکه کمتر از 30 نفر با یک BCI در سراسر جهان کاشته شده اند ، می گوید: "در مورد این نوع مباحث ، تعداد بیمارانی که قرار است کاشته شوند کم باقی می مانند ، زیرا این تحقیقات بسیار دشوار است و بسیار وقت گیر است." کار خودش بر اساس دو کاشت است. وی افزود: "این یکی از دلایلی است که پیشرفت نسبتاً کند است."

دلیل دیگری وجود دارد که این دشوار است: مغز ما همه یکسان جواب نمی دهند. ون استنزل دو بیمار مبتلا به کاشت ایمپلنت دارد که به آنها اجازه می دهد با فکر کردن در مورد حرکت دادن دست خود ، یک کلیک ماوس را با سیگنالهای مغزی انجام دهند. در بیمار اول ، با ALS ، کاملاً کار کرد. اما در حالت دوم ، بیمار مبتلا به سكته مغزی. وی می گوید: "سیگنال های وی برای اطمینان از این موضوع متفاوت و کمتری بود." "حتی یک کلیک ماوس برای به دست آوردن قابلیت اطمینان در همه شرایط ... از قبل دشوار است."
این کار متفاوت از استارتاپ هایی مانند NextMind و CTRL-Labs است که از هدست های خارجی و غیر تهاجمی برای خواندن سیگنال های مغزی استفاده می کنند ، اما فاقد دقت کاشت هستند. آنا ماتران-فرناندز ، همکار صنعت هوش مصنوعی در دانشگاه اسکس می گوید: "اگر خارج از یک سالن کنسرت بمانید ، یک نسخه بسیار تحریف شده از آنچه در داخل آن بازی می شود خواهید شنید - این یکی از مشکلات BCI های غیر تهاجمی است." "شما می توانید یک ایده کلی در مورد قطعه ای که پخش می شود ، به دست آورید ، اما نمی توانید به طور مشخص هرکدام از سازها را مشخص کنید. این با یک BCI مشابه است. در بهترین حالت ، ما می دانیم که در کدام زمینه ها در صورت تمایل ، مغز فعال ترین است - بلندتر بازی می کند ، اما ما نمی دانیم که چرا ، و ما لزوما نمی دانیم که برای یک فرد خاص چه معنی دارد. "

تا آن زمان ، ما قادر نخواهیم بود گفتار را بخوانیم ، چه رسد به افکار درونی. "وان استنزل" می گوید: "حتی اگر ما کاملاً قادر بودیم کلماتی را که کسی سعی می کند از سیگنال های مغز بگوید ، تشخیص دهیم ، این حتی به خواندن ذهن یا خواندن فکر نیز نزدیک نیست." "ما فقط به بخش هایی که از جنبه های حرکتی تولید گفتار مرتبط هستند ، نگاه می کنیم. ما به افکار نگاه نمی کنیم. حتی فکر نمی کنم این امکان پذیر باشد."

بر چسب ها :

سیگنالهای مغزی

-

سیگنال های گفتار

-
فعالیت مغزی
hint-underما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.