عناوین خبرها خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ ابررسانایی توریم انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی
بزرگتر شدن زمین

ایا زمین با گذشت زمان بزرگتر می شود ؟
این سیاره یک آهنربا برای مواد است: گرد و غبار فضا ، برگهای مرده ، یخچال و فریزرهای قدیمی. آیا اینها همه سبب بزرگتر شدن زمین میگردد ؟
آیا زمین از رشد گیاهان پوسیده در طی قرن ها بزرگتر شده است؟
زمین بزرگتر نمی شود در واقع کوچکتر می شود!
پوسیدگی پوشش گیاهی در سراسر سیاره زمین جمع می شود ، اما در همه جا به طور یکسان نیست. باد و باران با گذشت زمان زمین را از بین می برد و حتی جایی که برگ ها و سایر پوشش های گیاهی به تدریج جمع می شوند وبه کره زمین نمی افزاید.
آب از باران و زمین می آید ، اما بیشتر درختان کربن و اکسیژن است که با استفاده از فتوسنتز از دی اکسید کربن موجود در هوا استخراج می شود. و آن دی اکسید کربن از جایی دیگر روی زمین آمده است .
هیچ یک از این فرایندها در واقع سبب بزرگ شدن زمین یا کوچکتر شدنش نمی شوند - هیچ توده ای ایجاد نمی شود و یا از بین نمی رود. اتم ها فقط از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شوند.

بزرگ شدن زمین

اما اندازه زمین کاملاً ثابت نیست. فضای اطراف زمین غبار آلود است. این پر از بقایای سیارک ، مسیرهای دنباله دار و ذرات یونیزه شده از خورشید است. و از آنجا که سیاره ما از طریق آن غبار پرواز می کند ، گرانش ما آن را خالی می کند.
گرد و غبار وارد جو می شود ، به اطراف می چرخد ​​و سرانجام بر روی سطح مستقر می شود. این جریان مداوم گرد و غبار - به همراه قطعات گاه به گاه بزرگتر در قالب شهاب سنگها - هر روز حدود 43 تن جرم به زمین اضافه می کند. این امکان وجود دارد که اخیراً چند مولکول گرد و غبار روی کمد شما از سیاره دیگری وارد شود.
اما این روزانه 43 تن گرد و غبار کوچک در مقایسه با جرم زمین است که در حدود 5،972،200،000،000،000،000،000 تن است.
علاوه بر این ، و به رغم اضافه شدن گرد و غبار فضای اضافی ، سیاره واقعاً بیشتر از دست می دهد ، زیرا جو ما نشت می کند.
جاذبه کار نگه داشتن هوای زمین را در اطراف ما انجام می دهد ، اما یک جریان ضعیف از گازهای سبک - عمدتا هیدروژن ، بلکه هلیوم و اکسیژن - به طور مداوم در حال فرار از حاشیه های جو ما است. این جریان ها بخصوص در نزدیکی قطب ها متراکم هستند ، جایی که گاز یونیزه شده از خورشید در امتداد خطوط میدان مغناطیسی به شکل باد قطبی بیرون می آید .
به لطف جو نشتی ما ، زمین روزانه چند صد تن جرم از فضا را از دست می دهد ، به طور قابل توجهی بیشتر از آنچه از گرد و غبار به دست می آوریم. بنابراین ، به طور کلی ، کره زمین کوچکتر می شود .

بر چسب ها :

جرم زمین

-

کره زمین کوچکتر می شود

-
سیاره زمین
گالری تصاویر
دستگاه خشک کن میوه خشک کن میوه دستگاه آسیاب
دستگاه خشک کن جداساز ساقه از برگ خط سبزیجات آماده
www.hedayatco.com ما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب در ایران ، در سال‌های اخیر، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.
اخبار هدایت
مقاله
ساخت هسته گیر زیتون و خرما
طراحی جداساز ساقه از برگ با ظرفیت بسیار بالا
ساخت سورتینگ میوه و صیفیجات با قابلیت های فراوان
فروش میوه خشک کن تحت خلا با دقت و سرعت بالا