search
tell 09155154977
روش جدید برای اندازه گیری گرانش

تیمی از محققان دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، با ذکر تفاوت در اتمها در حالت فرض ، که با استفاده از لیزرها در هوا معلق شده است ، روش جدید برای اندازه گیری گرانش و اندازه گیری وزن پیدا کرده است.
این گروه در مقاله خود که در مجله Science منتشر شده است ، تکنیک جدید خود را شرح داده و توضیح می دهند که چرا آنها معتقدند که این روش استفاده از اتم های شناور برای اندازه گیری گرانش از روشهای سنتی مفیدتر خواهد بود.
در حال حاضر ، روش استاندارد برای انجام آزمایش های گرانشی ، پایین انداختن لوله های محافظت شده و اندازه گیری آنها توسط دستگاه ها است.
علاوه بر اینکه به محققان نگاهی کوتاه به تعامل گرانشی می پردازد ، چنین روشهایی غالباً در معرض میدان های مغناطیسی ولگرد قرار می گیرند. در این تلاش جدید ، محققان راهی برای اندازه گیری وزن پیدا کرده اند که اصلاً شامل ریزش اشیاء نمی شود.
این رویکرد جدید شامل آزاد کردن ابری از اتم های سزیم در هوا در یک محفظه کوچک و سپس استفاده از چراغ های چشمک زن برای تقسیم چندین مورد از آنها در حالت ابرشکل است.
پس از تقسیم ، از لیزرها برای نگه داشتن تمام اتمها در موقعیتهای ثابت استفاده می شود که یکی از هر جفت کمی بالاتر از جفت آن وجود دارد.
سپس این تیم دوگانگی ذرات موج هر اتم را که تحت تأثیر گرانش است ، اندازه گیری کردند. محققان با اندازه گیری تفاوت دوگانگی بین اتمهای زوج (به دلیل تفاوت در فاصله آنها از زمین) ، محققان توانستند سنجشی برای گرانش ارائه دهند.

روشی برای اندازه گیری گرانش

نکته قابل توجه این است که این روش باعث می شود اندازه گیری ها در بازه های طولانی تر از زمان انجام شود زیرا اتم ها در حال حرکت نیستند.
همچنین می توان از آن برای اندازه گیری جاذبه گرانشی بین دو جسم مانند کشش گرانشی روی یک اتم توسط یک سنگ مرمر استفاده کرد.
از آنجا که دستگاه مورد استفاده برای اندازه گیری چنین جاذبه ای کوچک است ، محافظت در برابر تداخل میدان های مغناطیسی تصادفی بسیار ساده تر خواهد بود.
این امر همچنین می تواند برای ساخت دستگاه های اندازه گیری گرانش قابل حمل که می تواند برای اندازه گیری نیروی گرانشی زمین در نقاط مختلف استفاده شود ، امکان پذیر باشد
- روشی برای اندازه گیری گرانش ممکن است برای کمک به شناسایی کانسارهای معدنی مورد استفاده قرار گیرد . با قدم گذاشتن چیزها ، روش جدید برای اندازه گیری گرانش این ممکن است برای دانشمندان در تلاش برای درک ماهیت ماده تاریک و آزمایش سایر ایده های فیزیک ، مانند اصل هم ارزی مفید باشد.

بر چسب ها :

اندازه گیری جاذبه گرانشی

-

دستگاه های اندازه گیری گرانش

-
اندازه گیری نیروی گرانشی

عناوین خبرها

تولید ماشین آلات صنعتی صنعت ماشین آلات ژاپن ثبات سیگنال مایکروویو خطوط فرآوری مواد غذایی مبدل حرارتی صنعتی توسعه هوش مصنوعی حافظه پیشرفته از مواد پیشرفته تأثیر طبیعت بر طراحی ترانزیستورهای نوری کامپیوتر کوانتومی خودرو های سریع در جهان خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ ابررسانایی توریم انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی
ما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.
اخبار
  • تولید دستگاه پاستوریزاسیون جهت خط رب و خیارشور
  • طراحی جدیدترین تجهیزات شستشوی انواع تره بار توسط ماشین سازی هدایت
  • باز طراحی دستگاه سورتینگ به جدیدترین سیستم ها
  • عرضه دستگاه مناسب برای خشک نمودن گوشت مرغ و ماهی
  • آموزش و مراحل خشک کردن میوه در مقالات قرار گرفت
مقاله