09155154977
منو
خروج
hedayat-logo

عناوین خبرها

تولید ماشین آلات صنعتی صنعت ماشین آلات ژاپن ثبات سیگنال مایکروویو خطوط فرآوری مواد غذایی مبدل حرارتی صنعتی توسعه هوش مصنوعی حافظه پیشرفته از مواد پیشرفته تأثیر طبیعت بر طراحی ترانزیستورهای نوری کامپیوتر کوانتومی خودرو های سریع در جهان خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی

ابررسانایی توریم

ابررسانای جدید


ابررسانایی توریم

ابررسانایی توریم :
دانشمندان ابررسانای جدید با دمای بالا را کشف کردند. ساختار کریستالی توریم ، ThH10. اعتبار: دمیتری سمنوک و همکاران ThH10 چیست ؟

امروز گروهی از دانشمندان به سرپرستی آرتم اوگانوف از Skoltech و موسسه فیزیک و فناوری مسکو و ایوان ترویان از انستیتوی کریستالوگرافی RAS موفق به سنتز تریوم دکاهیدرید (ThH10) شدند ، یک ماده ابررسانا جدید با دمای بسیار مهم بحرانی 161 کلوین نتایج مطالعه آنها ، با حمایت مالی بنیاد علوم روسیه ، در مجله Material Today منتشر شد. خاصیت قابل ملاحظه ای از مواد کوانتومی ، ابررسانا از بین رفتن کامل مقاومت الکتریکی در شرایط کاملاً خاص و گاه بسیار سخت است. با وجود پتانسیل فوق العاده ای برای کامپیوترهای کوانتومی و ردیابهای با حساسیت بالا ، کاربرد ابررساناها از این واقعیت جلوگیری می کند که خواص ارزشمند آنها به طور معمول در دماهای بسیار پایین یا فشارهای بسیار زیاد آشکار می شوند. تا همین اواخر ، لیست ابررساناها در صدر یک جات حاوی جیوه قرار داشت که در 135 کالوین ، یا 381 پوند درجه سانتیگراد تبدیل به ابررسانا می شود. امسال ، lanthanum decahydride ، LaH10 ، رکورد جدیدی از 13 درجه سانتیگراد تنظیم کرد که بسیار نزدیک به دمای اتاق است.
متأسفانه ، این ابررسانا نیاز به فشارهایی دارد كه نزدیك به 2 میلیون جو باشد ، كه به سختی می تواند در برنامه های زندگی واقعی حفظ شود. بنابراین دانشمندان تلاش خود را برای ابررسانایی که خصوصیات آن را در شرایط استاندارد حفظ می کند ، ادامه می دهند. در سال 2018 ، الكساندر كواشینین ، محقق آزمایشگاه اوگانوف ، ماده جدیدی - تریوم پلی هیدرید یا ThH10 را با درجه حرارت بحرانی 32 درجه سانتیگراد پیش بینی كرد كه زیر 1 میلیون اتمسفر پایدار است. در یک مطالعه جدید ، محققان Skoltech ، MIPT ، انستیتوی کریستالوگرافی و انستیتوی فیزیک لبربف آکادمی علوم روسیه (RAS) با موفقیت ThH10 را به دست آوردند و خواص حمل و نقل و ابررسانایی آن را بررسی کردند.

یافته های این تیم پیش بینی های نظری را تأیید کرد ، اثبات کرد که THH10 در فشارهای بالاتر از 85/0 میلیون اتمسفر وجود دارد و از ابررسانایی شگفت انگیز دمای بالا شگفت انگیز است.
دانشمندان فقط می توانند دمای بحرانی را در 7/7 میلیون اتمسفر تعیین کنند و دریافتند که این مقدار -112 درجه سانتیگراد است ، که مطابق با پیش بینی نظری برای آن مقدار فشار است. این باعث می شود ThH10 به یکی از ابررساناها با رکورد بالا تبدیل شود.

ThH10 چیست

Skoltech و استاد MIPT ، آرتم اوگانوف ، كه همكاری این مطالعه را بر عهده داشتند ، گفت: "تئوری مدرن و به ویژه روش USPEX كه توسط من و دانشجویانم ایجاد شده است ، باز هم قدرت پیش بینی شگفت انگیز آنها را نشان داد." ThH10 مرزهای شیمی کلاسیک را تحت فشار قرار می دهد و دارای خواص منحصر به فردی است که به صورت تئوری پیش بینی شده و اخیراً توسط آزمایش تأیید شده است.
مهمترین آنها نتایج آزمایشاتی بدست آمده توسط آزمایشگاه ایوان ترویان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. " ایوان ترویان ، مدیر تحقیق افزود: "ما فهمیدیم که ابررسانایی پیش بینی شده در تئوری ، در دمای 1212 درجه سانتی گراد و 0.7 میلیون اتمسفر وجود دارد." "با توجه به قوام قوی بین تئوری و آزمایش ، جالب است که بررسی کنیم آیا ThH10 ابر رسانایی را تا 30 درجه سانتیگراد ، 40 درجه سانتیگراد و فشارهای پایین تر از حد پیش بینی شده نشان می دهد."

اولین نویسنده این مطالعه ، Skoltech Ph.D. گفت: "هیدرید توریوم تنها یکی از عناصر در یک کلاس بزرگ و به سرعت در حال رشد ابررسانه های هیدید است." دانش آموز دیمیتری سمنوک. "من اعتقاد دارم كه در سالهای آتی ، ابررسانایی هیدرید فراتر از محدوده كریوژنیك گسترش می یابد تا در طراحی وسایل الکترونیکی كاربرد پیدا كند.

بر چسب ها :

ابررسانه های هیدید

-

ماده ابررسانا

-
پلی هیدرید
hint-underما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.