09155154977
منو
خروج
hedayat-logo

عناوین خبرها

تولید ماشین آلات صنعتی صنعت ماشین آلات ژاپن ثبات سیگنال مایکروویو خطوط فرآوری مواد غذایی مبدل حرارتی صنعتی توسعه هوش مصنوعی حافظه پیشرفته از مواد پیشرفته تأثیر طبیعت بر طراحی ترانزیستورهای نوری کامپیوتر کوانتومی خودرو های سریع در جهان خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی

هوش مصنوعی و آینده انسانها

هوش مصنوعی و تاثیر آن بر آینده انسانها


هوش مصنوعی و آینده انسانها

هوش مصنوعی و تاثیر آن بر آینده انسانها : کارشناسان می گویند افزایش هوش مصنوعی باعث می شود تا بیشتر افراد در طول یک دهه آینده زندگی بهتری داشته باشند و بسیاری از آنها از این که پیشرفت در هوش مصنوعی تاثیری بر انسان بودن ، تولیدی بودن و اعمال اراده آزاد دارد خوشایند خواهند بود.
زندگی دیجیتال در حال تقویت ظرفیت های انسانی و مختل کردن فعالیت های قدیمی انسان است. سیستم های کد محور در بیش از نیمی از ساکنان جهان در اطلاعات و اتصال به محیط ، گسترش یافته اند و فرصت های پیش بینی نشده و تهدیدهای بی سابقه ای را ارائه می دهند. همچنان که هوش مصنوعی مبتنی بر الگوریتم (AI) در حال گسترش است ، آیا مردم از وضعیت امروز راضی می شوند؟ برخی از پیشگامان فناوری ، مبتکران ، توسعه دهندگان ، رهبران مشاغل و سیاست ، محققان و فعالان در پاسخ به این سؤال از خبرگان که در تابستان سال 2018 انجام شده است.
کارشناسان پیش بینی کردند که هوش مصنوعی شبکه ای باعث افزایش کارآیی انسان می شود بلکه استقلال انسانی و قابلیت های آنها را نیز تهدید می کند. آنها از امکانات گسترده سخن می گفتند. ممکن است رایانه ها از هوش انسانی و قابلیت های آنها در کارهایی مانند تصمیم گیری پیچیده ، استدلال و یادگیری ، تجزیه و تحلیل پیشرفته و تشخیص الگو ، تشخیص گفتار و ترجمه زبان برآیند. آنها گفتند سیستم های "هوشمند" در جوامع ، وسایل نقلیه ، ساختمانها و تاسیسات ، مزارع و فرایندهای تجاری موجب صرفه جویی در وقت ، پول و زندگی می شوند و فرصت هایی را برای افراد فراهم می کنند تا از یک آینده دلخواه تر برخوردار شوند.

بسیاری از سخنان خوشبینانه خود را در مورد مراقبت های بهداشتی و بسیاری از کاربردهای احتمالی هوش مصنوعی در تشخیص و معالجه بیماران یا کمک به سالمندان در زندگی کاملتر و سالم تر متمرکز کردند. آنها همچنین از نقش هوش مصنوعی در کمک به برنامه های گسترده بهداشت عمومی که در حدود مقادیر زیادی از داده ها ایجاد شده است ، شگفت زده می شوند که ممکن است در سالهای آینده درباره همه چیز ضبط شود. علاوه بر این ، تعدادی از این متخصصان پیش بینی کرده اند که هوش مصنوعی تغییرات پیش بینی شده طولانی مدت در سیستم های آموزش رسمی و غیر رسمی را کاهش می دهد.
با این حال ، اکثر کارشناسان ، صرف نظر از اینکه خوشبین هستند یا خیر ، در مورد هوش مصنوعی و آینده انسانها ابراز نگرانی از تاثیر طولانی مدت این ابزارهای جدید بر عناصر اساسی انسان بودن دارند. از تمام پاسخ دهندگان در این بوم غیر علمی خواسته شده بود که توضیح دهند که چرا احساس می کنند هوش مصنوعی باعث بهتر شدن افراد می شود یا خیر. بسیاری از نگرانی های عمیق را به اشتراک گذاشتند ، و بسیاری نیز مسیرهایی را به سمت راه حل ها پیشنهاد کردند.

هوش مصنوعی و تاثیر آن

سونیا کاتیال ، مدیر مرکز حقوقی و فناوری برکلی و عضو هیئت مشاوران اقتصاد دیجیتال وزارت بازرگانی ایالات متحده ، پیش بینی کرد: "در سال 2030 ، بزرگترین مجموعه سؤالات شامل چگونگی درک هوش مصنوعی و کاربرد آنها خواهد بود.هوش مصنوعی و آینده انسانها در آینده از حقوق مدنی تأثیر بگذارد. سؤالات مربوط به حریم خصوصی ، گفتار ، حق اجتماع و ساخت فن آوری شخصیت ، همه در این زمینه جدید هوش مصنوعی دوباره ظاهر می شوند و عمیق ترین اعتقادات ما در مورد برابری و فرصت برای همه را زیر سوال می برند. چه کسی سود خواهد برد و چه کسی در این دنیای جدید محروم خواهد شد ، به این بستگی دارد که امروز چگونه این سؤالات را تحلیل می کنیم ، برای آینده. "

اریک بریجولفسونمدیر مبتکر MIT در زمینه اقتصاد دیجیتال و نویسنده کتاب "ماشین ، بسترهای نرم افزاری ، جمعیت: استفاده از آینده دیجیتالی ما" گفت: "هوش مصنوعی و فناوری های مرتبط قبلاً در بسیاری از زمینه ها عملکرد فوق بشری داشته اند ، و شکی در قابلیت های آنها وجود ندارد.
احتمالاً تا سال 2030 احتمالاً بسیار بهبود خواهد یافت. ... فکر می کنم بیشتر از این نیست که ما از این قدرت استفاده کنیم تا جهان به مکانی بهتر تبدیل شود. به عنوان مثال ، ما می توانیم تقریباً فقر جهانی را از بین ببریم ، بیماری را بطور گسترده کاهش دهیم و آموزش بهتری را برای تقریباً همه کره زمین فراهم کنیم. به گفته این ، AI و ML [یادگیری ماشینی] همچنین می توانند برای تمرکز روزافزون ثروت و قدرت ، ترک بسیاری از مردم و ایجاد سلاح های وحشتناک تر نیز مورد استفاده قرار گیرند. هیچ نتیجه ای اجتناب ناپذیر نیست ، بنابراین سوال درست این نیست که "چه خواهد شد؟" اما "ما چه کاری را انتخاب خواهیم کرد؟" ما باید با تهاجمی کار کنیم تا مطمئن شویم که فناوری با ارزش های ما مطابقت دارد. این می تواند و باید در همه سطوح انجام شود ، از دولت ، تجارت ، دانشگاه ، و گزینه های فردی. "

برایان جانسون ، بنیانگذار و مدیرعامل کرنل ، توسعه دهنده پیشرو رابط های عصبی پیشرفته ، و سیستم عامل ، یک شرکت سرمایه گذاری ، گفت: "من به شدت اعتقاد دارم که این پاسخ به این بستگی دارد که آیا ما می توانیم سیستمهای اقتصادی خود را به سمت اولویت بندی بهبود بنیادی بشر و ایستادن تغییر دهیم. گرایش بی ربط انسان در مواجهه با هوش مصنوعی . منظورم فقط شغل نیست؛ منظور من بی ربطی وجودی واقعی است ، که نتیجه نهایی عدم اولویت بهزیستی و شناخت انسان است. "
مارینا گوربیس ، مدیر اجرایی موسسه آینده ، گفت: "بدون تغییر قابل توجه در اقتصاد سیاسی و رژیم های مدیریت داده های ما [AI] به احتمال زیاد نابرابری های اقتصادی بیشتری ، نظارت بیشتر و تعامل های برنامه ریزی شده تر و غیر انسانی ایجاد می کند. هر زمان که محیط خود را برنامه ریزی می کنیم ، به برنامه نویسی خود و تعامل خود پایان می دهیم. انسانها باید استاندارد تر شوند و اصل و ابهام را از تعامل ما خارج كنند. و این ابهام و پیچیدگی همان چیزی است که ذات انسان بودن است. "

اسکار گاندی ، استاد برجسته ارتباطات در دانشگاه پنسیلوانیا ، در پاسخ گفت: "وقتی از ما خواسته می شود که همکاری ماشین آلات انسانی را تصور کنیم ، با یک فرض ناسازگار مواجه هستیم. تعامل اندکی متفاوت است ، اما هنوز هم با اعطای نوعی هویت - شاید حتی شخصیتی - به ماشینهایی که از آنها استفاده خواهیم کرد تا از طریق تمام فرصت ها و چالش ها راه خود را لکه دار کنیم. مشکلاتی که در آینده با آنها روبرو خواهیم شد کاملاً مشابه مشکلاتی است که در حال حاضر با اتکا به دیگران (از جمله سیستمهای تکنولوژیکی ، دستگاهها و شبکهها) برای به دست آوردن چیزهایی که برای آنها ارزش قایل هستیم و از سایر موارد به آنها متکی باشیم . "
جیمز اسکفیلد اوردورک ، استاد مدیریت دانشگاه نوتردام ، گفت: "فناوری ، در طول تاریخ ثبت شده ، یک مفهوم کاملاً بی طرف بوده است. سؤال از ارزش آن همیشه به کاربرد آن وابسته بوده است. برای چه هدفی از هوش مصنوعی و سایر پیشرفتهای فناوری استفاده می شود؟ همه چیز از باروت تا موتورهای احتراق داخلی تا شکافت هسته ای به دو روش مفید و تخریبی استفاده شده است. با فرض اینکه بتوانیم تاثیر هوش مصنوعی را کنترل کنیم (یا نه برعکس) ، پاسخ این که آیا بهتر می شویم کاملاً به ما (یا فرزندان ما) بستگی دارد.

بر چسب ها :

هوش مصنوعی

-

تاثیر هوش مصنوعی

-
همکاری ماشین آلات
hint-underما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.