09155154977
منو
خروج
hedayat-logo

عناوین خبرها

تولید ماشین آلات صنعتی صنعت ماشین آلات ژاپن ثبات سیگنال مایکروویو خطوط فرآوری مواد غذایی مبدل حرارتی صنعتی توسعه هوش مصنوعی حافظه پیشرفته از مواد پیشرفته تأثیر طبیعت بر طراحی ترانزیستورهای نوری کامپیوتر کوانتومی خودرو های سریع در جهان خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی

کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن

ماده جذب کننده دی اکسید کربن


کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن

محققان ماده جدیدی را تولید کرده اند که می تواند مولکول های دی اکسید کربن را به صورت انتخابی جذب کند و آنها را به طور مفید به محصولات ارگانیک مفید تبدیل کند - کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن پیشرفتیست که ممکن است به جلوگیری از توسعه راه های انتشار گازهای گلخانه ای جهانی شود.
محققان ، از جمله دانشگاه کیوتو در ژاپن ، گفتند که این ماده جذب کننده دی اکسید کربن نسبت به مولکولهای دی اکسید کربن میل بالایی دارد و می تواند به سرعت و به طور مؤثر آن را به مواد ارگانیک مفیدی تبدیل کند.

این مطالعه ، که در مجله Nature Communications منتشر شده خاطرنشان کرده است که یک راه ممکن برای مقابله با دی اکسید کربن اضافی تولید شده که از سوختن سوخت های فسیلی ، گرفتن و تعقیب گاز گلخانه ای از جو است ولی با این حال ، محققان گفتند که روش های موجود برای انجام این کار بسیار پرانرژی هستند.

بازیافت دی اکسید کربن

ماده جدید تولید شده توسط محققان ، پلیمر متخلخل است - PCP ، همچنین با نام MOF یا چارچوب فلزی - آلی شناخته شده است - متشکل از یون های فلز روی.
محققان این ماده را با استفاده از تجزیه و تحلیل ساختاری اشعه ایکس آزمایش کردند و دریافتند که می تواند تنها مولکول های دی اکسید کربن را با ده برابر کارایی بیشتر از سایر PCP ها به طور انتخابی جذب کند. در این مطالعه ذکر شده است که این ماده دارای یک ماده آلی با یک ساختار مولکولی پروانه مانند است.

هنگامی که مولکولهای دی اکسید کربن به ساختار نزدیک می شوند ، محققان گفتند که این مولکول برای به دام انداختن مولکول های گاز چرخش و تنظیم مجدد ( بازیافت دی اکسید کربن ) می شود.
این مطالعه منجر به تغییر جزئی در کانالهای مولکولی درون PCP شده و به آن اجازه می دهد به عنوان الک عمل کند که می تواند مولکول ها را از نظر اندازه و شکل آنها تشخیص دهد.

محققان گفتند که PCP نیز قابل بازیافت است با کارآیی فرآیند به دام افتادن حتی پس از 10 چرخه واکنش کاهش نمی یابد. Susumu Kitagawa از دانشگاه کیوتو می گوید: "یکی از سبزترین رویکردها برای جذب کربن ، بازیافت دی اکسید کربن در مواد شیمیایی با ارزش بالا مانند کربنات های حلقوی است که می تواند در پتروشیمی ها و داروها استفاده شود دانشمندان گفتند که مولکولهای گاز گرفته شده می توانند برای ساختن پلی اورتان تبدیل شوند و از آنها استفاده شوند - ماده ای با کاربردهای گسترده ای از جمله لباس ، لوازم خانگی و بسته بندی.

بر چسب ها :

پلیمر متخلخل

-

مقابله با دی اکسید کربن

-
ساختن پلی اورتان
hint-underما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.