09155154977
منو
خروج
hedayat-logo

عناوین خبرها

تولید ماشین آلات صنعتی صنعت ماشین آلات ژاپن ثبات سیگنال مایکروویو خطوط فرآوری مواد غذایی مبدل حرارتی صنعتی توسعه هوش مصنوعی حافظه پیشرفته از مواد پیشرفته تأثیر طبیعت بر طراحی ترانزیستورهای نوری کامپیوتر کوانتومی خودرو های سریع در جهان خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی

فناوری نوین کشاورزی

استفاده از ماشین آلات در کشاورزی


فناوری نوین کشاورزی

فناوری نوین کشاورزی :
عملیات کشاورزی که ماشینهای مدرن برای آنها استفاده می شود متنوع است. در سطح تولید محصولات زراعی ، عبارتند از:
- حمل و نقل
- ذخیره سازی
- پردازش پیش نمایش
- دست زدن به بقایای محصولات زراعی قبلی
- کاشت ، کاشت و پیوند پرورش
- خاکورزی اولیه و ثانویه خاک
- توزیع کود و کاربرد کود
- کنترل آفات
- برداشت
- زه کشی
- آبیاری
و ...

در گذشته ، حیوانات منبع اصلی انرژی در کشاورزی بودند. بعداً ، قدرت بخار اهمیت پیدا کرد. پس از جنگ جهانی اول تراکتورهای بنزینی متداول شدند و بعدا موتورهای دیزلی به دنبال آن رفتند. در کشورهای توسعه یافته ، تعداد کارگران مزرعه کمتر شد ، در حالی که به دلیل استفاده از ماشین آلات ، تولید مزرعه همچنان در حال افزایش است.

استفاده از ماشین آلات در کشاورزی و فناوری برای افزایش تولید و کیفیت بازده کشاورزی ، کشاورزی را متحول کرده است. در این نسل ، کشاورزانی که با استفاده از ابزارهای سنتی کشاورزی ، سلامتی و وقت خود را هدر می دهند. تراکتور که زمانی به عنوان یک نبوغ تکنولوژیکی در زمینه بخش کشاورزی بود ، اکنون خبری قدیمی است.

قدرت ماشین آلات مدرن مزرعه صنعت کشاورزی را به خوبی تغییر داده است. در زیر آخرین ابزارهایی که در دسترس کشاورزان و کاربردهای آنها است را نام میبریم .

ماشین آلات در کشاورزی

تراکتور
یکی از ماشین آلات قدیمی که هنوز هم طلایی است و به عنوان یکی از بزرگترین اختراعات تاریخ میباشد . این ماشین بیشتر نیازهای کشاورزی را برطرف می کند. با چرخ هایی که برای حرکت پایدار بر روی زمین ناهموار طراحی شده اند ، تراکتورها حتی در مزارع سیلاب نیز به خوبی کار می کنند. تراکتور که دارای یک گاوآهن متصل است می تواند در شخم زدن یک قطعه زمین کمک کند. تجهیزات سنگین را می توان با استفاده از تراکتور در اطراف زمین حمل کرد. حرکت در اطراف زمین با کمک تراکتور نیز امکان پذیر است.

ترکیب
در اصل ، این یک چمن زن است اما اندازه آن بسیار بزرگتر است. این ترکیبات می توانند به کشاورزان کمک کنند که یونجه دام را خرد کنند.همچنين يك قلاب بلند دارد که در مقابل آن دستگاه كه در جدا كردن دانه از محصول بسيار کاربردی است.

شخم زدن
این یک قطعه قابل توجه از ماشین آلات کشاورزی است که برای فصل خراش زمین در فصل کاشت استفاده می شود. گاوآهن مزیتی نسبت به تراکتور دارد زیرا می تواند زمین را با استفاده از تیغه های قدرتمند خود با سهولت زیادی جابجا کند.

بکش
این دستگاهی است که برای شکستن فلز ، چوب و سایر ذرات جامد مزرعه که توسط گاوآهن تفکیک شده است مورد استفاده قرار می گیرد. ذرات جامد مانع از رشد محصولات زراعی در مزرعه می شوند.

سمپاش
این می تواند هواپیماهای بدون سرنشین باشد که با دقت پاشیده می شوند ، یا مخزن پر از قارچ کش ، حشره کش یا سموم دفع آفات به طور یکنواخت روی محصولات زراعی مورد نیاز این مواد شیمیایی پاشیده می شوند. اگر این کار به صورت دستی انجام شود ، باید ماسک زده شود زیرا این مواد شیمیایی می توانند به سلامتی انسان آسیب برساند.

کاشت شاخک
یک کاشت خاکورزی معمولاً برای زمینهای سخت کشاورزی که با استفاده از یک گاو به راحتی قابل جابجایی نیست ، ضروری است. این قطعه تجهیزات بذرهایی را در زمین می گذراند که هیچ گونه خاکورزی قبلی نداشته باشد.

اصلاح نباتات و ژنتیک
این تکنیک نشان دهنده سهم ارزشمندی در بهره وری محصولات زراعی است. ژنتیک همچنین مبنای علمی در دامپروری را معرفی کرد. هیدروپونیک ابزاری است که با استفاده از آنها گیاهان بدون خاک با محلولهای شیمیایی مواد مغذی شکوفا می شوند ، سایر مشکلات کشاورزی اضافی را نیز حل می کند.

InRow Weeder
برای کشاورزان ، از بین بردن علفهای هرز یک بخش مهم برای اطمینان از حفظ بهتر محصولات زراعی است. بنابراین ، InRow Weeder به گونه ای طراحی شده است که بطور مؤثر و سریع با از بین بردن علفهای هرز بدون نگرانی از صدمه زدن به محصولات زراعی مورد نیاز باشد.

هواپیماهای بدون سرنشین
هواپیماهای بدون سرنشین و سایر وسایل نقلیه بدون سرنشین برای مقاصد کشاورزی از قبیل سمپاشی ، کاشت ، حمل کالاهای قابل فساد و مواد قارچ زراعی جهت کنترل بیماری های حشرات و آفات استفاده می شود.

نتیجه
با ماشین آلات در کشاورزی ، کشاورزی بیشتر به یک علم تبدیل شده است تا یک هنر. بهبود بهره وری و کشاورزی پایدار بازی نهایی برای این پیشرفت ها بوده است.

بر چسب ها :

ماشین آلات مدرن مزرعه

-

ماشین آلات کشاورزی

-
عملیات کشاورزی
hint-underما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.