09155154977
منو
خروج
hedayat-logo

عناوین خبرها

تولید ماشین آلات صنعتی صنعت ماشین آلات ژاپن ثبات سیگنال مایکروویو خطوط فرآوری مواد غذایی مبدل حرارتی صنعتی توسعه هوش مصنوعی حافظه پیشرفته از مواد پیشرفته تأثیر طبیعت بر طراحی ترانزیستورهای نوری کامپیوتر کوانتومی خودرو های سریع در جهان خواندن ذهن توسط کامپیوتر نوع جدیدی از نور بزرگتر شدن زمین زندگی در مریخ انجام محاسبات توسط امواج مغناطیسی لوازم جانبی عکاسی جایگزینی عینک ها با گوشی های هوشمند روش جدید برای اندازه گیری گرانش ابررسانایی توریم حذف نویز پس زمینه در گپ های ویدیویی بهترین ویژگی های پنهان آیفون و آیپد تولید پلیمرهای قابل تجزیه شبکه بی سیم 5G ساخت برگ مصنوعی تولید کننده کربن خنثی هوش مصنوعی و آینده انسانها کشف ماده جدید جذب کننده دی اکسید کربن ساخت مغز سیلیکون فناوری نوین کشاورزی جایگزین مناسب برای تهویه هوا کار در عصر هوش مصنوعی سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده از اتوماسیون انبار انقلاب صنعتی 4 آغاز فروش Galaxy Fold نگهداری صحیح ماشین آلات صنعتی نمایشگر micro led سونی بهترین سیستم امنیتی خانگی طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی

طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی

کرم رباتیک چیست


طراحی کرم رباتیک برای کنترل سکته‌های مغزی

تعدادی از دانشمندان توانستند با طراحی کرم رباتیک که همانند یک تکه نخ بوده و میتواند با کنترل مغناطیسی در رگ‌های مغز انسان به حرکت درآید.
با توجه به بررسی های آنها به این نتیجه رسیده اند که میتوان از این کرم رباتیک برای تمیز کردن و پاکسازی انسدادها و گرفتگی‌های مغز که سبب ایجاد سکته و انواع نارسایی‌های مغزی می‌شود استفاده نمود.

طراحی کرم رباتیک

از دلیل های اصلی مرگ در دنیا سکته مغزی است. که دلیل عمده آن انسدادها و گرفتگی‌های رگ‌ها میباشد که در صورتیکه در 90 دقیقه‌ی ابتدایی بتوان مشکل را برطرف نمود کمک شایانی به شخص بیمار شده است.
این فرایند بیار سخت و پیچیده بوده و بایستی توسط دکتران و متخصصین و با هدایت یک سیم کرم مانند از درون رگهای مغز به برطرف کردن انسداد رگ پرداخت. و در صورت اشتباه توسط جراحان موجب مرگ شخص خواهند شد و همین طور خود جراحان در طی این فرایند در معرض اشعه فلوروسکوپی قرار دارند. روند و سیر تکمیلی این پروژه همچنان ادامه دارد.
مهندسان با استفاده از دانش و تخصص در زمینه هیدروژل های زیست سازگار و استفاده از آهنربا برای دستکاری ماشینهای ساده، کرم رباتیک طراحی کرده اند.

بر چسب ها :

رباتیک

-

ساخت کرم رباتیک

-
ربات برای کنترل سکته مغزی
hint-underما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.