search
tell 09155154977
درصد آب میوه و سبزی
یکی از نکاتی که دانستن آن در هنگام خشک کردن محصولات مختلف کمک شایانی به شما مینماید میزان رطوبت و

درصد آب میوه و سبزیجات

میباشد . شما با آگاهی از اینکه میوه و یا سبزی مورد نظر شما برای خشک کردن از چه میزان آب تشکیل شده سبب آن میشود که با دادن تنظیمات دقیق تر به دستگاه موجب خشک شدن بهتر میوه و سبزی ها و مانع از هدر رفت انرژی و چک کردن چند باره محصول در زمان خشک شدن میشوید.
تنظیمات دستگاه که از مهم ترین آنها دما و زمان میباشد که این موارد با توجه به نوع محصول و

میزان آب میوه ها

تنظیم میگردد.
در این مقاله سعی بر این داریم که با بررسی میزان آب میوه ها و سبزی جات کمک بزرگی به تولیدکنندگان میوه و سبزی خشک نماییم. اکثر میوه ها از درصد بالای آب تشکیل شده اند که بخش اعظمی از ساختار تشکیل دهنده آن را در بر میگیرد.
برای مثال میتوان هندوانه و توت فرنگی را نام برد که در بین میوه ها از بالاترین درصد آب برخوردار است که در حدود 92 درصد میباشد . در رتبه های بعدی گریپ فروت با 91 درصد آب قرار دارند. اکثر میوه ها بین 85 تا 87 درصد آب دارند . تمشک ، آناناس ، آلو ، هلو ، پرتقال ، زغال اخته ، زردآلو در این گروه قرار دارند.
سایر میوه هایی که آب کمی دارند در دامنه 81 تا 84 درصد قرار دارند مانند سیب ، گیلاس ، انگور و گلابی و تعداد کمی از میوه ها مانند موز از آب کم 74 درصد تشکیل شده اند.
انواع سبزیجات دارای ترکیب آب بالای 90 درصد هستند. خیار و کاهو حاوی بیشترین مقدار است زیرا آنها 96 درصد آب دارند. 94 تا 95 درصد کرفس ، گوجه فرنگی و کدو سبز از آب تشکیل شده است. کلم بروکلی ، کلم ، گل کلم ، فلفل دلمه ای و اسفناج از 91 تا 93 درصد آب تشکیل شده . همچنین هویج 87 درصد و نخود سبز 79 درصد آب است.
هر چه

درصد آب میوه ها

و سبزیجات بیشتر باشد ، دمای دستگاه خشک کن و یا بهتر است زمان تنظیم شده در دستگاه را بیشتر نمود تا آب آن به میزان دلخواه برسد و کامل خشک شود. هرچه درصد

آب میوه

و سبزی بیشتر باشد بعد از خشک شدن وزن کمتری خواهد داشت مثلا محصولی مانند سیر که از آب زیادی برخوردار نمیباشد بعد از خشک شدن وزن زیادی از دست نمیدهد اما خشک شدن هندوانه سبب از دست دادن وزن زیادی از آن میگردد.
جهت دریافت مشاوره در مورد

دستگاه میوه خشک کن

و راه اندازی کسب و کار جدید میتوانید با شماره های 09155154977 و 05136512561-3 تماس بگیرید و از دانش متخصصان خبره و با تجربه ی ما استفاده نمایید .
ما و همکارانمان با هم‌آفرینیِ یک مجموعه‌ اقتصادی پویا در زمینه‌ ی تولید انواع تجهیزات صنعتی علاوه بر کسب جایگاه مناسب به عنوان تولیدکننده دستگاه های صنعتی برتر در ایران ، به حوزه‌ی صادرات نیز ورود کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به صادرات به بیش از 30 کشور آسیایی ، اروپایی و آفریقایی اشاره کرد. هدایت را با اتکاء به دانش و تلاش‌های جوانان ایرانی شکل دادیم و با بهره‌ مندی از روحیه‌ی کارآفرینی و با هدف پیشرفت صنعت ماشین سازی در کشور ، این کسب‌وکار را گسترش دادیم و بر پایه استراتژی توسعه در تلاشیم هر ساله بر تعداد و کیفیت دستگاههای تولیدی افزوده شود.
اخبار
  • تولید دستگاه پاستوریزاسیون جهت خط رب و خیارشور
  • طراحی جدیدترین تجهیزات شستشوی انواع تره بار توسط ماشین سازی هدایت
  • باز طراحی دستگاه سورتینگ به جدیدترین سیستم ها
  • عرضه دستگاه مناسب برای خشک نمودن گوشت مرغ و ماهی
  • آموزش و مراحل خشک کردن میوه در مقالات قرار گرفت
مقاله